Είστε εδώ:ΑΡΧΙΚΗ>ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ>Αθλητισμός>Νικηφόρο πέρασμα από την Καισαριανή για την “Santa”

Νικηφόρο πέρασμα από την Καισαριανή για την “Santa”

ao paraskeui copyΜετά την σημαντική νίκη που πέτυχε στον αγώνα Κυπέλλου με τον Άρη Πετρούπολης για την ημιτελική φάση ,η Αγία Παρασκευή κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την Καισαριανή  κερδίζοντας με 0-2 τον Μικρασιατικό.

Με αρκετές καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο χωρίς όμως να μπορέσει να τις εκμεταλλευτεί, αλλά παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο μέρος η Σάντα προηγήθηκε στο 72' με αυτογκόλ του Γαλανάκη και μόλις πέντε λεπτά αργότερα στο 77' ο Μαυροματάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας των βορείων προαστίων.
Μετά τη νίκη αυτή ο Α.Ο. Αγίας Παρασκευής  βρίσκεται στην δεύτερη θέση με 33 βαθμούς δύο λιγότερους από τους  Αγίους Αναργύρους.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ (Κώστας Σταμπουλίδης): Γαλανάκης Γ., Γκουρνέλος, Καρατζάς, Γκεμίσης (65' Τρυφωνίδης), Μπριμπιλής, Κολοβός Η., Γουσούλης (80' Μοροσάνου), Ψαραδέλης, Πετρίτσης (60' Χαζίσας), Κολοβός Α. (70' Θαναηλάκης), Χατζηστεφάνου.
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Δημήτρης Κωνσταντόπουλος): Τικταπανίδης, Μπέκος, Χατζίου, Δόσης, Σκλαβενίτης, Σκούρας, Λαζόπουλος (69' Μιχαλόπουλος), Μαυρομματάκης (90' Σάμπα), Κοβάνης, Τσοπανάκος (75' Παπαευθυμίου), Μπαλατσούρας (57' Ρηγόπουλος).