Είστε εδώ:ΑΡΧΙΚΗ>ΚΗΦΙΣΙΑ>Αθλητισμός>Ήττα στο «Δ.Βικέλας» για την Α.Ε.Ν. Κηφισιάς

Ήττα στο «Δ.Βικέλας» για την Α.Ε.Ν. Κηφισιάς

aenk amarysia copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copyΤην ήττα με 72-77 γνώρισε από την Δάφνη Δαφνίου η Αθλητική Ένωση Νέας Κηφισιάς στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β΄ Εθνικής.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για ένα ημίχρονο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν «πόντο- πόντο». Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με 41-42.

Καθοριστικό σημείο για την έκβαση του αγώνα ήταν το τρίτο δεκάλεπτο. Εκεί, οι φιλοξενούμενοι στηριζόμενοι στην άμυνα κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα 9 πόντων 51-60.

Οι παίκτες του Δημήτρη Λιόγα στην τελευταία περίοδο πίεσαν για να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα, όμως το ροζ φύλλο αγώνα κατέληξε στη Δάφνη Δαφνίου.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Γκίνης με 15 πόντους, ενώ για την Αθλητική Ένωση Νέας Κηφισιάς ο Ψαρόπουλος είχε 19 πόντους (2 τρίποντα).

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-42, 51-60, 72-77

Διατητές: Θεοδωρόπουλος-Μηλαπίδης

Νέα Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 10, Μοσχοβίτης 14 (2), Κεφαλάς 13 (1), Χατζηνικόλας 14 (1), Πρέκας 2, Χαϊκάλης, Ντουζίδης, Ψαρόπουλος 19 (2).

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γκίνης 15 (2), Μιχόπουλος 13 (3), Τσιάκος 10, Γεωργούτσος 12, Διαμαντόπουλος 4, Καπώνης 15 (3), Σοφρωνάς 6, Γκιουζέλης 2.