Είστε εδώ:ΑΡΧΙΚΗ>ΚΗΦΙΣΙΑ>Αθλητισμός>Ήττα με 3-2 σετ στη Λαμία για τον ΖΑΟΝ

Ήττα με 3-2 σετ στη Λαμία για τον ΖΑΟΝ

zaon amarysia copy copy copy copy copy copy copy copy copyΤην πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Pre League γνώρισε στη Λαμία από τον τοπικό Αθλητικό Όμιλο ο ΖΑΟΝ. Παρά την ήττα η ομάδα της Κηφισιάς επέστρεψε έχοντας στις «αποσκευές» του ένα βαθμό(λόγω της κατάκτησης δύο σετ).

Οι παίκτριες του κόουτς Λιώση ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και κατέκτησαν το πρώτο σετ με 25-27. Στο δεύτερο σετ η εικόνα του αγώνα άλλαξε με την γηπεδούχο ομάδα να επικρατεί με άνεση 25-13. Οι παίκτριες του ΖΑΟΝ ανέβασαν την απόδοσή τους στο τρίτο σετ και κατάφεραν να το κατακτήσουν με 23-25 δείχνοντας ψυχραιμία στους τελευταίους καθοριστικούς πόντους. Στο τέταρτο και στο πέμπτο σετ ο ΑΟΛ κατάφερε να επιβάλει το παιχνίδι του φτάνοντας στη νίκη.

Τα σετ: 25-27, 25-13, 23-25, 25-17, 15-10

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Η. Αγγέλης): Σαββίδου, Ζαχαρή, Φαλέγκα, Ζιώγα, Τσιλαλή, Γιοκαρίνη, Τσατσουρί, Αργυροπούλου, Κόντρα, Νικολίτσα, Παπαμίχου, Κόμνου

ΖΑΟΝ (Κ. Λιώσης): Κόνιαρη, Μπαφατάκη, Φακοπουλίδου, Μολλοβανίδη, Καρακάση, Καπέλου, Γιώτα, Κατσαντώνη, Οικονομοπούλου, Νικολέτου, Λιασάκου, Ράγκου, Καραμαούνα, Κερασιώτου