Είστε εδώ:ΑΡΧΙΚΗ>ΚΗΦΙΣΙΑ>Αθλητισμός>Διπλό με ανατροπή για τον Πανερυθραϊκό στην Ηλιούπολη

Διπλό με ανατροπή για τον Πανερυθραϊκό στην Ηλιούπολη

paner football amarysia copy copyΜε τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από την Ηλιούπολη ο Πανερυθραϊκός, ο οποίος επικράτησε με 1-2 της τοπικής Διάνας. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με πέναλτι του Μανώλη Καλλέργη.

Η ομάδα της Νέας Ερυθραίας αντέδρασε άμεσα και τρία λεπτά αργότερα έφερε το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Μάριου Αναγνώστη. Η ανατροπή για τον Πανερυθραϊκό ολοκληρώθηκε στο 27ο λεπτό με τον Παναγιώτη Μπαμπαλούκα να διαμορφώνει το τελικό 1-2.

Ο Πανερυθραϊκός μετά από έξι αγωνιστικές βρίσκεται στην 5η θέση με 10 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική θα φιλοξενήσει τα Πετράλωνα.